Sektörde 12. Yılımızı Kutluyoruz...

PC-TABANLI, ÇİFT KANALLI KLİNİK ODYOMETRE

HERMES, PC-tabanlı, iki bağımsız kanal içeren klinik bir odyometredir. Bir kaç tıklamayla yüksek hassasiyetli saf ses odyometri, konuşma odyometrisi ve eşik üstü testlere imkan verir. Kompaktlık, zarif tasarım ve hafiflik mümkün olan tüm koşullarda test yapmaya ve profesyonel portatiflik ihtiyaçlarına cevap vermeye imkan verir.

HERMEES PRO KBB KLİNİKLERİ VE ÖZEL UYGULAMALAR İÇİN

HERMES, hastaneler ve klinik uygulamalar için gerekli tüm işlevlerle donatılmıştır:
• HY ve KY ile saf ses ve konuşma odyometrileri
• Opsiyonel olarak yüksek frekans transdüserler
• Eşik üstü testler
• Sessiz kabinlerle kolay ara bağlantı
• Uzak departmanlar arsında veri

HERMES LIGHT İŞİTME CİHAZI UZMANLARI İÇİN

HERMES, işitme cihazı uzmanlarının da ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmıştır:
• Taşınabilirlik ve küçük boyut
• Klinik ölçüm doğruluğu
• Birkaç seferde otomatik tesler
• Kullanımı kolay yazılım uygulaması
• Profesyonel veri depolama

HERMES BASE ENDÜSTRİYEL DOKTORLAR İÇİN

Endüstriyel doktorlar için özelleştirilmiş HERMES, bu alanın özel ihtiyaçlarına cevap verir.
• Hızlı ve güvenilir saf ses odyomeri
• Yüksek portatiflik
• Basitçe USB port ile güç kaynağı
• Otomatik hesaplamalar: PTA, Biyolojik hasar, Merluzzi
• Uzaktan bağlantıyla

HERMES

HERMES ile odyometrik testleri gerçekleştirebilir ve sadece Dokumatik Ekranınızı, fare ya da klavyenizi kullanarak verimliliği artırmak ve teşhise yardımcı olmak için tasarlanmış, opreasyonel bölüme hızlı erişim sağlayan ve gelişmiş teknolojik grafiklerle sezgisel bir yazılım olan HELIX sayesinde medikal kayıtları yönetebilirsiniz. Ayrıca HELIX, arşivi periyodik olarak yedekleme ve geri yükleme imkanı sayesinde verilerinizi güvenli ve güvenilir bir şekilde depolar. USB güç kaynağı ile sağlanan HERMES, çeşitli profesyonel koşullarda kullanılabilir ve sessiz kabinlere kolayca bağlanabilir.

Hermes'in sunduğu en büyük faydalar arasında, tam ekran odyogramları görüntüleme ve yönetme, testlerin yapılması ve tıbbi raporların doldurulması için gereken süreyi azaltma, teknik destek ve normal bakımda büyük bir ekonomik tasarruf sağlama imkanından ve bir klinik odyometrenin hassasiyeti ve becerilerinden bahsedebiliriz.

HERMES, titiz AR-GE sayesinde zaman içinde sürekli olarak gelişmektedir. Yazılımınızı güncelleyerek bundan kolayca yararlanabilirsiniz.

SAF SES ODYOMETRİ

Birkaç tıkla eşik

HERMES kullanılarak HY, KY ve Serbest Alan saf ses odyometrisi sezgisel ve hızlı bir şekilde, monitör ekranında odyogram alanına tıklanarak, bir bilgsayar klavyesi veya sadece bir dokunmaik ekran kullanılarak gerçekleştirilir. Manuel veya otomatik kontrol ile kontralateral NBN veya WBN maskelemesini ayarlayarak, darbeli veya sürekli ton, warble, normal veya ters çevrilmiş IPSI lateral uyaranı programlayabilirsiniz.

KONUŞMA ODYOMETRİSİ

Çok yönlü ve doğru

HERMES, sağlık uzmanının şiddeti düzenleyerek ve sadece PLAY / STOP düğmesini kullanarak konuşma odyometrisi yapmasına olanak tanır. Cihazın dahili depolama hafızasına kaydedilen birkaç dilde mevcut kelime listelerini gerçekleştirmek veya bir harici multimedya desteği bağlamak veya alternatif olarak, bir mikrofon kullanarak "canlı" test gerçekleştirmek de mümkündür

OTOMATİK ODYOMETRİ

Daha hızlı ve daha pratik

HERMES, sağlık uzmanının fareyi veya dokunmatik ekranı ve hasta cevap butonunu kullanarak otomatik odyometriyi hassas ve sezgisel bir şekilde gerçekleştirmesine olanak tanır. Yenilikçi HELIX algoritmaları, son işitme eşiğini en yaygın yöntemlerin gerektirdiğinden kesinlikle daha kısa bir sürede gerçekleştirerek test sırasında hastaya rehberlik edebilir.

EŞİK ÜSTÜ TESTLER

SISI, ABLB, Tone Decay ve Bekesy

HERMES, eksiksiz ve güvenilir bir klinik odyometredir. İki bağımsız kanal ile sağlanan HERMES, ayırt edici parametleri ayarlama imkanıyla ve sadece bir düğme kullanarak sağlık uzmanının SISI, ABLB, Tone Decay ve Bekesy gibi eşik üstü tesleri uygulamasını sağlar. Ek olarak, sonuçların net ve anlaşılır bir şekilde gösterilmesi, nihai raporu önemli ölçüde basitleştirir.

YÜKSEK FREKANS ODYOMETRİ

20.000 Hz'e kadar'

HERMES, HDA280 isteğe bağlı kulaklıklara bağlanabilir. Bu kulaklıklar, sağlık uzmanının 8.000 Hz ile 20.000 Hz arasındaki geniş bir frekans aralığında bile testler yapmasına izin veren dönüştürücülerle birlikte sağlanır. HERMES ile yüksek frekans testleri klinik olarak kesindir ve hem Tablet hem de PC'nizden farenizi, klavyenizi veya dokunmatik ekranınızı kullanarak kolayca gerçekleştirilebilir.

TINNITUS TEST

8 Basit adımda Tinnitus eşleşmesi

Yüksek frekans seçeneği sayesinde HERMES, sağlık uzmanının son teknoloji Tinnitus Testini gerçekleştirmesine izin verir. Kılavuzlu prosedür, birkaç basit adımda, kulak çınlamasını maskeleyebilen ve birçok durumda hastayı rahatlatan uyaranı kesin olarak tanımlar. Tinnitus'u maskelemek için tasarlanmış işitme cihazları için etkili bir yardımcı araçtır.

HELIX: Klinik verileri ve test yürütmeyi yönetmek için profesyonel bir yazılım platformu

HederaBiomedics Helix yazılımı, mükemmel tasarımı ve testleri yüksek doğruluk ve güvenilirlikle çalıştırma yeteneği sayesinde, klinik verileri ve testleri ve bunların yanısıra teşhis raporlarını basit, güvenli ve verimli bir şekilde yönetmek için geliştirilmiş yenilikçi modüler yazılım platformudur.

HELIX, HERMES kullanarak testleri verimli bir şekilde gerçekleştirmek için modül içerir.
Tıbbi kayıtların tam profesyonel yönetimini tek bir kullanıcı dostu yazılım çözümünde sağlar.
HELIX, HELIXNET lisansı ile tüm hasta klinik geçmişinin görselleştirilmesine ve avantajlarından yararlanılmasına, tek bir bilgisayarda arşivlenmesine veya birkaç ameliyat yeri ile paylaşılmasına olanak tanır.

• Hasta verilerinin kolay yönetimi
• Seçilebilir erişim haklarıyla hesap oluşturma
• Hastaları birçok operasyonel ihtiyaca göre koordine etmek için özelleştirilebilir klasörler
• Özelleştirilebilir ve sezgisel teşhis raporu
• Güvenli klinik veri depolama
• Hasta veritabanı yedekleme ve geri çağırma.
• Geri yükleme sistemi, saklanan verilerin kazara kaybolması durumunda veri geri yükleme noktasına erişmenizi sağlar.

NEDEN BİLGİSAYAR TABANLI ODYOMETRE TERCİH ETMELİSİNİZ?

HERMES gibi PC tabanlı bir odyometrenin kullanımı, bağımsız odyometrelere kıyasla önemli avantajlar sunar; bunların arasında:
- Kullanımı kolay. Sezgisel ve kullanıcı dostu bir yazılım arayüzü sayesinde testler sadece birkaç tıklamayla gerçekleştirilir ve diğer yandan testin en yüksek hassasiyetini ve profesyonelliğini sağlar.
— Odyogramların LCD yerine tam ekranda görüntülenmesi ve yönetimi
— Hızlı, güvenli ve sınırsız veri depolama
— Zaman yürütme ve test raporlamasından tasarruf, kaynakları optimize etme
— Teknik destek ve bakımda önemli tasarruflar

Kanallar : Çift Kanal
Yazılım/Donanım Arayüzü : USB-PC / Tablet Arayüzü
Çıkışlar : Sağ - Sol Hava Yolu, Kemik Yolu, Serbest Alan, Input/ Output, Talk Back / Talk Over
Girişler : Hasta Cevap Butonu, Harici Medya Oynatıcıyla Konuşma Odyometrisi için Aux 1-2
Dönüştürücüler : Insert ER – 5A, TDH39, B71 Kemik Vibratör, HDA200, HDA280, Aktif Hoparlör
Kalibrasyon : Kalibrasyon Desteklenen tüm dönüştürücüler için yazılım tarafından özelleştirilmiş kalibrasyon uygulaması
Desteklenen Uyaranlar : Saf Tonlar, Warble, Maskeleme (NBN, WBN, manuel veya otomatik tracking), sürekli veya atımlı, normal veya ters
Yazılım : Uyaran kontrolü, depolama, odyogram görselleştirme, otomatik hesaplama, yazdırma, medikal raporlama için Hedera Helix yazılımı
Opsiyonel Testler : Yüksek Frekans (8000 Hz – 2000 Hz), Tinnitus Test
Frekans Aralığı : 125 – 8000 Hz
Uyaran Şiddeti : HY : -10 ile 120 dB HL arası, KY: -10 ile 80 dB HL arası
Konuşma Odyometri : HERMES BASE ve HERMES PRO versiyonları için mevcuttur. Cihaz hafızası içinde çok dilli kelime listeleriyle konuşma odyometrisi, Harici mikrofon ile Canlı Konuşma Testi, Harici medya oynatıcı bağlayarak Konuşma Odyometrisi
Otomatik Hesaplaşmalar : Saf Ses Odyometri: PTA, biyolojik hasar
Görselleştirme : Tek taraf, sağ ve sol ayrı, sağ + sol (üst üste)
Test Yönetimi : Karşılaştırma için bir önceki testi getirme
Mevcut Testler : HERMES Light: HY ve KY Saf Ses Odyometri, HERMES Base: HY ve KY Saf Ses Odyometri, Konuşma Odyometrisi, Otomatik Odyometri HERMES Pro: HY ve KY Saf Ses Odyometri, Konuşma Odyometri, Eşik üstü testler (SISI, ABLB, Tone Decay, Bekesy), Otomatik Odyometri